Společnost Tango Havlíčkův Brod v.o.s. pořádá každoročně celorepublikovou sbírku hraček ve prospěch dětí s různými handicapy.

Sbírka určena dětem v dětských domovech, ústavech sociální péče a stacionářích, dětem znevýhodněným fyzicky, mentálně, ale i sociálně.

Tango Havlíčkův Brod, v.o.s. realizuje svůj autorský projekt Daruj hračku od roku 1997. V letech 1997 a 1998 jsme jej realizovali s prvním soukromým celoplošným rádiem v České republice, Rádiem Alfa. Od roku 1999 do roku 2014 byl projekt Daruj (Darujte) hračku ve prospěch dětí s různýmni handicapy realizován ve spolupráci s Českým rozhlasem. V roce 2017 byla určena 2.486 dětem a lidem s různými handicapy ze 74 DD, DOZP a dalších zařízení z celé České republiky. Každé dítě si namaluje v měsíci září svá 2 přání, která chce po Ježíškovi pod stromeček splnit. Přání dětí, ale i jejich zájmy a handicapy, co zvládnou a co nikoliv, jsou vloženy do DATABÁZE DĚTÍ A JEJICH PŘÁNÍ. Zde si dárce – „Ježíšek“ vybere to „své“ dítě, klienta, kterému se rozhodl splnit jeho přání. To zajistí a odešle na některé z našich výběrních míst. Na Štědrý večer pak takový dárce – „Ježíšek“ či firma najdou pod stromečkem o jeden dárek navíc – o vědomí, že někde (a posluchač vždy bude vědět kde) v republice právě běhá či výská radostí kluk či holka, kterému se splnilo jeho vánoční přání, které bude mít jen a jen pro sebe. HANDICAP může znamenat hůře se hýbat, neslyšet, nevidět, narodit se s mentální poruchou, ale také nemít třeba rodiče a po Ježíškovi chtít každý rok jen ten jeden největší dárek – zdraví nebo rodinu – a  když to nejde? Tak alespoň ten jen a jen svůj dárek pod stromečkem….

Více zde: https://www.oworld.cz/daruj-hracku/

 

 

tango

vystrizek4

M square s.r.o. - kreativní agentura Brno

LEKSYS.cz